Problemy małżeńskie

Problemy małżeńskie

Problemy małżeńskie prędzej czy później dopadają każdą parę będącą w związku. Czy ty i twój partner ciągle się kłócicie? Może wasza komunikacja nie jest w ogóle efektowna? Być może nie ufacie sobie nawzajem lub zmagacie się z problemami po tym, jak romans jednego z małżonków został ujawniony lub inna bolesna tajemnica?

Podczas gdy wszystkie związki mogą czasami miewać kłopoty pod rosnącą presją życia codziennego, ciągły stres może pozostawić uczucie wyczerpania, depresji, rozpaczy i niskiego poczucia własnej wartości.

Kiedy związek jest w takim punkcie, że może wydawać się tak, jakby separacja lub rozwód był twoją jedyną opcją to czas, aby zgłosić się po pomoc do specjalisty.  Terapia może pomóc dotrzeć do przyczyny konfliktów. Celem terapii nie jest rozwiązanie problemów za parę, ale rozwinięcie umiejętności rozstrzygania konfliktów. Zachęcamy do otwartego wypowiadania się na trudne tematy i zgłębienia historii swojego dzieciństwa i rodziny. Właśnie nasze dzieciństwo jest często źródłem naszych problemów w życiu dorosłym. Analizując wasze wzorce zachowań i sposoby komunikowania się ze sobą, pomożemy wam również dostrzec rozbieżności w waszym zachowaniu i pokażemy techniki mające na celu poprawienie komunikacji. Jeżeli uznacie, że nie chcecie już dłużej być razem to pomożemy doprowadzić do tego, aby rozstanie było polubowne, bez niepotrzebnych, negatywnych emocji.

Skontaktuj się z nami.

Odwiedź naszą stronę dotyczącą psychoterapii.