Dziecko i terapia młodzieży

szczecin

Centrum Terapii w Szczecinie

Bycie rodzicem jest zarówno wyzwaniem jak i nagrodą w różnych etapach życia twojego dziecka. Kiedy twoje dziecko cierpi i walczy ze swoimi lękami, stresem i depresją szukasz pomocy z każdej strony takich jak przyjaciele, rodzina, nauczyciele. Mimo wszystko to może nie wystarczyć, właśnie dlatego tym razem możesz szukać mojej pomocy. Kiedy rodzina i przyjaciele starają się być źródłem wsparcia, ty powinieneś/powinnaś szukać konsultacji z profesjonalistą który specjalizuje się w zachowaniu młodzieży i może ci zapewnić rozwiązania na podstawie innych przypadków, żeby pomóc ci w walce z twoim dzieckiem.

 

Podczas pierwszej konsultacji, nasz czas pożytkujemy na poznanie ciebie, z czym przychodzi ci walczyć i jakie rozwiązania już zastosowano żeby polepszyć sytuację. To także okazja dla ciebie i twojego dziecka na poznanie mnie i zobaczenie jak działam. Przedyskutuje z tobą moją rolę i kim jestem, żeby utworzyć jakąś więź z dzieckiem. To ważne żebym usłyszała twoją historię i twoje obawy, żebym mogła tobie jak najlepiej pomóc przejść przez ten ciężki czas. Jako terapuetka używam

Foot work

Walking, running, climbing. Your feet will be put to the test.

Heart rate

The fastest way to reach results is to monitor the progress you make.

Weight lifting

By slowly raising the weight bar, we are able to built muscles safely.

Featured Classes

Strength & stamina

In FitFlex’s Strength and Stamina class, we will delve deep into building the fittest body you can. The class aims to not only shape you up, but also instruct and inform you in the right methods to do weightlifting and working out.

Flexibility postures

Learn how to maintain a comfortable and healthy posture, with our comprehensive class that goes through the most popular Yoga and Pilates postures. These postures are gears to make your body more flexibile and agile.

achieving your goals

Getting in shape forces you to face your biggest challenges, and sticking to a regular routine for a long period of time. This class will make sure you know how to focus on the right exercises and workouts to reach your goals. 

What Our customers say

I've managed to stay with FitFlex 3 times a week, for over 6 months now, and I owe it all to the classes that make you fall in love with the process.

Lizzie Thompson

I was introduced to FitFlex many years ago, twenty pounds ago in fact. I see a huge benefit with their combination of workout and goal setting.

Emma Velasquez

Choose Your PLAN

Pick a program that best fits your schedule and goals. All plans offer a full money back guarantee.

Starter

$29

/month

Open Gym

Gymnastics

CrossFit

Yoga

Personal Trainer

Basic

$49

/month

Open Gym

Gymnastics

CrossFit

Yoga

Personal Trainer

Pro

$99

/month

Open Gym

Gymnastics

CrossFit

Yoga

Personal Trainer