Terapia rodzinna

Co to jest terapia rodzinna?

Terapia rodzinna może pomóc, jeśli Twoja rodzina przeżywa trudny okres z powodu stresu, żalu, gniewu lub uzależnienia. Spotkanie z profesjonalnym terapeutą rodzinnym może pomóc w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych i zwiększeniu skutecznej komunikacji między sobą. Wiele zmian zachodzi w rodzinach, czy to narodziny nowego dziecka, rozwód czy separacja, rodzice zmieniający pracę, dzieci rozpoczynające naukę, czy śmierć ukochanej osoby. Zmiany te mogą prowadzić do okresów stresu i konfliktów, które mogą wymagać pomocy zewnętrznego specjalisty przeszkolonego do pracy z rodziną. Wyszkolony terapeuta rozumie przemiany i wyzwania w rodzinie i może współpracować ze wszystkimi członkami rodziny w celu rozwiązywania konfliktów.

Z jakimi typami problemów pracuje terapeuta rodzinny?

Terapeuci rodzinni pracują z rodzinami nad problemami, takimi jak rozwód lub separacja, konflikt z rodzeństwem, uzależnienie, stresory finansowe, żal i strata oraz konflikt rodzinny.

Terapeuta rodzinny pracuje raczej z rodziną jako systemem niż z jednostką w izolacji. Udowodniono, że terapia rodzinna jest skuteczną metodą leczenia rodzin.

Członkowie rodziny oddziałują na siebie nawzajem i wchodzą w interakcje na co dzień i mogą utknąć w konfliktach, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie.