Hazard

Hazard

Hazard, a właściwie uzależnienie od niego może dotknąć każdego. Różni się od okazjonalnego grania dla zabawy, które nie wymyka się spod kontroli. Nałogowy hazard może pochłonąć wszystkie aspekty Twojego życia. Tradycyjny hazard przed erą cyfrową polegał na fizycznym stawianiu zakładów w miejscach wyścigów konnych lub u bukmacherów na głównych ulicach. Współczesny hazard polega na całodobowym dostępie do kasyn i zakładów sportowych za dotknięciem ekranu lub kliknięciem przycisku. To stanowi bardzo niebezpieczną pułapkę.

Choć powstrzymanie hazardu może wydawać się niemożliwe, specjalistyczne wsparcie dla uzależnień od hazardu ma na celu złagodzenie destrukcyjnych skutków nałogowych zachowań hazardowych. Terapia stosowana jest, aby pomóc Ci zrozumieć powody, dla których trudno jest Ci przestać grać. Umożliwiając Ci naukę technik ukierunkowania tych popędów na zdrowsze zajęcia.

Jakkolwiek Twoje nawyki hazardowe wyglądają, uzależnienie od hazardu staje się oczywiste, gdy zaczyna negatywnie wpływać na Twoje relacje, finanse lub zakłóca Twoją pracę i jest to problem, który może szybko wymknąć się spod kontroli. Uzależnienie od hazardu może prowadzić do całkowitego pogubienia, rodzić coraz większe zadłużenia i wiązać się z zachowaniem, które wcześniej uznałbyś za irracjonalne.

Kwota pieniędzy, którą wydajesz na zakłady często wynosi znacznie więcej niż inni ludzie byliby gotowi przegrać. Nawet jeśli wygrasz dużą kwotę, prawdopodobnie poczujesz potrzebę umieszczenia tych pieniędzy w kolejnych zakładach w nadziei na zwiększenie całkowitej wygranej. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej podjąć się terapii. My możemy w tym pomóc.

Skontaktuj się z nami.

Odwiedź naszą stronę dotyczącą psychoterapii.