Wypalenie zawodowe

Wypalenie zawodowe

Wypalenie zawodowe można zdefiniować jako uczucie wyczerpania, cyniczne nastawienie do pracy i osób zaangażowanych w pracę oraz poprzez zmniejszenie osobistych osiągnięć lub wydajności pracy. Wypalenie odbiera człowiekowi energię i wolę.

Wypalenie w miejscu pracy może być wynikiem narastania niepokoju i stresu, który utrzymuje się przez długi czas. Chociaż mogą istnieć dodatkowe czynniki, stres i niepokój, które odczuwa pracownik, są wynikiem połączenia ciągłych wymagań związanych z pracą, stresujących sytuacji, rosnącej presji w pracy i poczucia braku kontroli nad pracą.

Chociaż problem wypalenia w miejscu pracy ma bezpośredni i szkodliwy wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne pracownika, wpływa on również na jego współpracowników, personel kierowniczy i wszystkich, z którymi pracownik ma kontakt podczas wykonywania swojej pracy. W rzeczywistości wypalenie pracy ma nawet negatywny wpływ na samą firmę. Nie pozwól, aby codzienne obowiązki były dla Ciebie traumatycznym przeżyciem i zgłoś się do nas. Podczas terapii postaramy się ustalić przyczyny Twojej niechęci do pracy. Mogą to być powody łatwe do wyeliminowania. Jednak należy pamiętać, że czasami zmiana może się okazać jednym właściwym rozwiązaniem. Jeżeli nie wyobrażasz sobie dłużej pracy w swoim obecnym zawodzie to też możesz liczyć na naszą pomoc. Wspólnie zastanowimy się nad tym w czym mógłbyś być dobry na podstawie Twoich predyspozycji i zainteresowań.

Skontaktuj się z nami.

Odwiedź naszą stronę dotyczącą psychoterapii.