Maksymilian Bielecki

W pracy z drugą osobą najważniejsza jest dobra relacja, dlatego staram się szczerze w nią zaangażować. Jestem absolwentem psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nr 1363). Ukończyłem akredytowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej pięcioletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Crescentia.

 

Jestem pracownikiem naukowym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłem studia z pedagogiki, by móc lepiej zrozumieć również młodszych pacjentów. 

W pracy specjalizuję się między innymi w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, a także radzeniu sobie ze stresem i trudnymi życiowymi sytuacjami.

 

Korzystam głównie z metod poznawczo-behawioralnych, które są skutecznym narzędziem do pracy terapeutycznej. Uwzględniając indywidualne potrzeby pacjentów w terapii wykorzystuję także terapię poznawczą opartą na uważności (MBCT), terapię akceptacji i zaangażowania (ACT), terapię dialektyczno-behawioralną (DBT) czy terapię zorientowaną na schematy (TS). Serdecznie zachęcam do kontaktu. Postaram się pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania. 

Tel: 511-910-511

Julia Ptaszyńska

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Szczecińskim (specjalność kliniczna) a także studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Aktualnie jestem w trakcie akredytowanego 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej prowadzonego przez Szkołę Psychoterapii Crescentia.

Brałam udział w licznych szkoleniach m.in.:

– Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (kurs podstawowy) w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach,

– Intensywnym Kursie Interwencji Kryzysowej prowadzącym przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN,
– Studium Terapii Par organizowanym przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii,
– szkoleniu Podstawy Dialogu Motywującego,
– szkoleniach zaburzeń lękowych i nastroju organizowanym przez Polski Instytut Terapii Integratywnej.

Odbyłam staże w dziale interwencji kryzysowej oraz oddziałach leczenia zaburzeń nerwicowych uzależnień.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym oraz wykorzystując metody terapii
skoncentrowanej na rozwiązaniach. Istotne jest dla mnie dobieranie odpowiedniej pomocy do zgłaszanych trudności oraz nawiązywanie bezpiecznej relacji terapeutycznej.

Mam doświadczenie w pracy z osobami przeżywającymi kryzysy, zmagającymi się zaburzeniami depresyjnymi oraz lękowymi. Przyjmuję osoby dorosłe oraz nastolatków od 16 roku życia. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).

Tel. 536-702-869

Katarzyna Buluk

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego specjalności klinicznej oraz psychoterapeutką w nurcie poznawczo-behawioralny. Jestem w trakcie akredytowanych studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Crescentia. Ukończyłam także kurs terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

 

Prowadzę terapię w nurcie
poznawczo-behawioralny. Pracuję z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi.

Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń
osobowości, zaburzeń odżywiania. Prowadzę także wsparcie psychologiczne dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, są w żałobie, zmagają się z chorobą lub mają trudności w radzeniu sobie ze stresem. 

 

Swoje doświadczenie budowałam
na bazie wielu praktyk i staży w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Fundacji
Akcja Serducho, placówkach wsparcia dziennego, domach pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych, poradniach i hospicjum. Jestem pracownikiem Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci Dorosłych, w którym zajmuje się wsparciem psychologicznym nieuleczalnie chorych pacjentów oraz ich rodzin. Nieustannie zdobywam wiedzę i dokształcam się, a swoją pracę poddaję superwizji.

 

W pracy najważniejsza dla mnie jest relacja terapeutyczna budowana na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu.

Tel: 668-801-412

Anna Kolus

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również studia Psychoterapii systemowej, a także podyplomowo – oligofrenopedagogikę oraz psychoonkologię.

Doświadczenie zdobywałam w pracy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i w Domu Dziecka oraz w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – gdzie pracuję od 12 lat.

Specjalizuję się w pracy z parami i rodzinami. Zajmuję się terapią pacjentów chorych nieuleczalnie oraz osób po stracie. Mam doświadczenie w pomocy w zaburzeniach depresyjnych i lękowych.

Jestem w ciągłym procesie szkolenia i superwizji.

Myślę, że kluczem do rozwiązania problemu jest szczera chęć pomocy.

 

Zapraszam do kontaktu!

Tel. 664-056-796

Beata Koniuszy

Jestem psychologiem o ukończonej specjalności klinicznej (Uniwersytet Szczeciński). Aktualnie w trakcie dwuletniego szkolenia z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym z wykorzystaniem technik 3 fali (ACT, DBT, terapia schematów) oraz studiów podyplomowych na kierunku Diagnoza i Terapia Zaburzeń Integracji Sensorycznej.

 

Na co dzień, pracuję również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie diagnozuję dzieci w wieku 6-16 lat.

Oferuję wsparcie dla dzieci i młodzieży zmagającymi się z:

obniżonym nastrojem, samooceną, zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi,

niekontrolowanymi wybuchami złości, myślami i tendencjami samobójczymi, autoagresją,

w tym samookaleczeniami,

trudnościami w zakresie koncentracji uwagi,

niską odpornością na stres,

mutyzmem wybiórczym,

zaburzeniami neurorozwojowymi, w tym ADHD, spektrum autyzmu,

trudnościami w funkcjonowaniu społecznym- prowadzę treningi rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne (TUS).

Oferuję również wsparcie dla rodziców w obszarach wychowawczych.

W pracy terapeutycznej kieruję się indywidualnym, holistycznym spojrzeniem na trudności, bazując przede wszystkim na zasobach pacjenta, dzięki którym można je pokonać. Ukończyłam liczne szkolenia, w tym:

Trener TUS (1 i 2 stopień) dla dzieci i młodzieży, w tym dla osób w spektrum,

Trening uwagi, koncentracji i pamięci,

Leczenie Traumy w Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Schematu,

Nastolatek z Zespołem Aspergera w okresie dojrzewania,

Mutyzm wybiórczy i problemy w funkcjonowaniu społecznym dzieci.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyk w Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci w Centrum Medycznym Euromedis w Szczecinie, gdzie diagnozowałam osoby pod kątem szeroko rozumianych zaburzeń pamięci oraz w szkole specjalnej pracując jako psycholog szkolny z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji u certyfikowanych superwizorów dzieci i młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Tel: 791-917-496

Małgorzata Malinowska

Jestem absolwentką psychologii (dwie specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, seksuologia kliniczna) oraz kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. Na co dzień pracuję w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach doskonalących moją pracę, m.in. w:

     „Terapia poznawczo behawioralna dzieci i młodzieży” w Centrum CBT w Warszawie,

     „Neuropsychologia kliniczna dziecka” w Centrum CBT w Warszawie,

     „Specjalistyczny kurs diagnozy psychologicznej ASRS – zestaw kwestionariuszy do diagnozy spektrum autyzmu” w Dolnośląskie Centrum Psychoterapii,

     „Tiki – diagnoza i terapia” w pracowni „Poza Schematami”.

W gabinecie udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Udzielam porad i konsultacji rodzicom w przypadku wątpliwości dotyczących obserwowanych zmian w zachowaniu dziecka, wychowawczych czy rozwojowych. Prowadzę diagnozę (m.in. w kierunku zaburzeń neurorozwojowych ADHD, ASD).

We współpracy z pacjentem staram się przede wszystkim budować autentyczną relację, a w procesie terapeutycznym uwzględniać jego zasoby i mocne strony.

Tel. 502-155-345